NTSP Bajka

Niepubliczna Terapeutyczna Szkoła Podstawowa Bajka w Suwałkach

W zeszłym tygodniu nasza klasa IIIa- dosłownie i w przenośni -„zanurzyła się w las”, a wszystko to w ramach cyklu leśnych wyzwań zorganizowanych przez pracowników Wigierski Park Narodowy. W poniedziałek, na zajęciach edukacyjnych oglądaliśmy prezentację, którą udostępnił Wigierski Park Narodowy na swoim kanale na YouTube. Prezentację pełną informacji o Wigierskim Lesie Puszczańskim.
Następnego dnia całą klasą, wraz z Panią Asią – pomysłodawczynią wyprawy, dojechaliśmy na parking przy Bindudze koło Gawrych Rudy. Tam właśnie rozpoczęliśmy wspólną przygodę.
Już na parkingu, na naszych dzielnych uczniów czekała koperta z zadaniem do wykonania. Młodzież pełna entuzjazmu podjęła się wszystkich wyzwań. Warto dodać iż w drodze do osiągnięcia celu mieliśmy wiele okazji do podziwiania bogactwa Wigierskiego Parku Narodowego.
 
Dzięki lupom, lornetce i aparatom fotograficznym spojrzeliśmy na otaczający nas świat z zupełnie innej perspektywy.
Z naszych twarzy nie znikał uśmiech, dzieciom zapaliły się iskierki w oczach; wiedziały, że przygoda/przyroda jest blisko:)
Po wykonaniu zadań – odnalezieniu odpowiedzi na pytania i przebyciu drogi powrotnej czekała na nas niespodzianka znajdująca się …. w budce lęgowej!!! (żaden ptak nie ucierpiał) 😊
Z leśnej wyprawy zabieramy mnóstwo wspomnień, pięknych chwil i to co najcenniejsze POCZUCIE SPRAWCZOŚCI.
Do zobaczenia na szlakach
Zanurz się w las
Przewiń na górę

Nie możesz kopiować zawartości tej strony

Skip to content