NTSP Bajka

Niepubliczna Terapeutyczna Szkoła Podstawowa Bajka w Suwałkach

REKRUTACJA

NTSP Bajka jest placówką terapeutyczną. Rozpoczęcie terapii we wczesnym etapie dziecka stanowi dobrą podstawę dla późniejszych efektów. Im wcześniej uda się nam wiele osiągnąć, tym szybciej w przyszłości dziecko będzie mogło zacząć opanowywać złożone umiejętności. Staramy się maksymalnie efektywnie wykorzystać okres, w którym dziecko jest szczególnie podatne na terapię.  Uczymy przez doświadczanie i realizowanie potrzeb dzieci, które są dla nas najważniejsze.

Stawiamy na samodzielność i samoświadomość.

Edukacja wówczas dzieje się sama…

Rekrutacja do przedszkola – FAQ
(najczęściej zadawane pytania)

Rodzice albo opiekunowie prawni dziecka. (Opiekun dziecka to osoba, której sąd powierzył sprawowanie opieki nad dzieckiem).

Do oddziału przedszkolnego uczęszczają dzieci, od początku roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 3 lata, do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 7 lat oraz objęte obowiązkiem rocznego przygotowania przedszkolnego.

W przypadku dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, mogą one uczęszczać do oddziału przedszkolnego w wieku powyżej 7 lat, jednak nie dłużej niż do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 9 lat.

W szczególnych przypadkach, do oddziału przedszkolnego mogą być przyjmowane dzieci od 2,5 roku życia.

  • Diagnoza autyzmu lub zaburzeń ze spektrum autyzmu
  • Orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane z uwagi na autyzm
  • Karta zgłoszenia dziecka

Oferujemy bezpłatną edukację oraz terapię. 

Dzieci mają możliwość korzystania z płatnych posiłków w stołówce szkolnej, w miarę możliwości organizacyjnych placówki. 

Zapisy trwają cały rok, ale niestety ilość miejsc jest ograniczona. W przypadku zainteresowania naszą placówką, prosimy o kontakt.

Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka można zacząć bez oficjalnej diagnozy autyzmu. Nasza placówka realizuje również zajęcia z opinią o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka. 

Zapraszamy do zakładki „Niezbędnik rodzica – jak uzyskać orzeczenie?” aby zapoznać się dokładnie z naszym poradnikiem jak krok po kroku uzyskać orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

Przewiń na górę

Nie możesz kopiować zawartości tej strony

Skip to content