NTSP Bajka

Niepubliczna Terapeutyczna Szkoła Podstawowa Bajka w Suwałkach

Nauczyciele

Nauczyciel wychowania fizycznego oraz gimnastyki korekcyjno – ruchowej.
Śmiech to jego sposób na rozładowanie nawet najtrudniejszych sytuacji. Potrafi nawet nim leczyć. Prywatnie dr Dyzio w suwalskim szpitalu. Wpada i działa jak GROM z jasnego nieba, czego dowodem jest klub sportowy o takiej samej nazwie. Dobrego kawału i pączka nigdy nie odmawia. Zawsze ma dobre słowo i żarcik w zanadrzu. Uczniowie kochają go za niebanalny sposób bycia i partnerskie podejście.

Wychowawca grupy przedszkolnej. Jestem osobą ambitną, pełną energii. Lubię aktywnie spędzać czas: zimą narty, latem rower i pływanie. Prywatnie żona i mama trójki dzieci. Praca z dziećmi sprawia mi ogromną satysfakcję i każdego dnia przynosi nowe doświadczenia. Jestem w trakcie studiów pedagogicznych, biorę również udział w licznych szkoleniach.

Pedagog z kilkuletnim stażem, oligofrenopedagog od roku.
Dzięki możliwości pracy w ” Bajce” zrozumiała, że wspieranie w rozwoju dziecka to jest to, co daje jej radość i spełnienie w  życiu. Każdego z wychowanków traktuje tak, jakbym chciała żeby było traktowane jej dziecko. Cierpliwość, opanowanie, zrozumienie oraz konsekwencja i stanowczość są to zasady, którymi posługuje się na co dzień w pracy. Dobra współpraca z innymi nauczycielami jest jej priorytetem. Codzienna gotowość do podejmowania wyzwań i poczucie humoru- to pozwala jej podchodzić  z dystansem do trudnych sytuacji.

Ukończyłam studia pedagogiczne o specjalności nauczanie zintegrowane z wychowaniem przedszkolnym i pedagogikę rewalidacyjną, a także studia podyplomowe w zakresie edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną i zaburzeniami ze spektrum autyzmu. 
Moim celem jest wzmacnianie w dzieciach wiary w siebie. Chcę, aby czuły, że każde z nich jest wyjątkowe i niepowtarzalne. Prywatnie jestem mamą, dzięki czemu mam więcej empatii i zrozumienia względem uczniów. Mimo, że przygodę z ,,Bajką” dopiero rozpoczynam, to czuje,
że jest to zdecydowanie moja bajka.

Pedagog specjalny, terapeuta – absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie na kierunku surdooligofrenopedagogika oraz oligofrenopedagogika. Pracuje w edukacji wczesnoszkolnej – jest energiczna, otwarta na świat, podejmuje wyzwania oraz stawia na praktyczne działania. Jej pasją jest praca  z drugim człowiekiem „ dużym” i „małym”. Ceni sobie wspaniałą atmosferę, spacery po lesie oraz dobrą książkę. Prywatnie szczęśliwa żona i mama cudownych dzieci.

Pogodna, zawsze uśmiechnięta i gotowa na codzienne wyzwania. Z zamiłowania krawcowa, z wykształcenia oligofrenopedagog z sukcesem łączę te dwie profesje. Odnajduję się w pracy zarówno ze starszymi jak i najmłodszymi. Bardzo optymistyczna i zawsze na tak. Uważam, że nie ma rzeczy niemożliwych. Wszędzie mnie pełno, całą sobą angażuje się w zadanie. Prywatnie szczęśliwa mama czterech dziewczynek. W wolnej chwili uwielbiam biegać i czytać.

Absolwentka Uniwersytetu Białostockiego na Wydziale Pedagogiki i Psychologii na kierunku Pedagogika Przedszkolna. Ponadto ukończyła studia podyplomowe na kierunku Oligofrenopedagogika – edukacja i wspomaganie osób z autyzmem i zespołem Aspergera oraz posiada Certyfikat NVC „Porozumienie bez przemocy. Pedagog z wykształcenia – nauczyciel z zamiłowania.  Uważa, że nie ma rzeczy nie możliwych, trzeba tylko znaleźć odpowiednie rozwiązanie. Twardo stąpa po ziemi, posiada mnóstwo energii i zapału do życia. Życzliwa dla innych, lubiącą towarzystwo.  Miłośniczka kina i książek. Prywatnie żona i mama dwóch cudownych córek.

Jest ciszy i nudy wrogiem, dlatego została oligofrenopedagogiem. Po kraju ciągle się włóczy i na wielu kursach , szkoleniach i studiach się uczy. Jednak najwięcej zyskuje i wiedzę zdobywa, gdy wśród swoich uczniów przebywa. Choć jest straszna gadułą to machanie rękoma (Makaton, migowy) i pismo obrazkowe (PCS) zastępują jej w pracy tradycyjną mowę. Jej wiodącą cechą jest cierpliwość. Nie może być inaczej, gdy do swojej pracy odczuwa się miłość. Na co dzień gości u niej uśmiech na twarzy, choć trochę więcej wolnego dla siebie jej się marzy. Bo choć jej ciało zbudowane jest z puchu to najbardziej lubi spędzać czas w ruchu:)

Nauczyciel wychowania przedszkolnego i nauczania wczesnoszkolnego oraz
języka angielskiego w przedszkolu.
Oligofrenopedagog, terapeuta integracji sensorycznej a także animator zabaw dla dzieci.

Jest absolwentką  Uniwersytetu  w Białymstoku na Wydziale  Pedagogiki i Psychologi. Ukończyła również studia podyplomowe na kierunku ,,Autyzm-edukacja i wspomaganie osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu”. Dziecięcy świat nie ma przed nią żadnych tajemnic, ponieważ sama jest dużym dzieckiem. W życiu ceni sobie szczerość i poczucie humoru. Lubi dawać radość innym. Jest wolontariuszka w fundacji ,,Dr Clown ” w Suwałkach.

Kobieta kameleon – lubi wcielać się w różne postacie bajkowe i nie tylko… Od dziecka fascynowały ją książki, zwłaszcza świat literatury dziecięcej. Pięknym, kolorowym światem baśni stara się zafascynować dzieci. W życiu kieruje się mottem: ” Śmiech jest dla życia, jak studnia na pustyni” /Mały Książę/, a każdy nowy dzień jest dla niej nową kartą.

Absolwentka Uniwersytetu Białostockiego na wydziale Pedagogiki i Psychologii ze specjalnością  Animacja kultury i arteterapii. Pedagog osób starszych, opiekun medyczny i terapeuta zajęciowy. Fascynuje ją praca z drugim człowiekiem.
Jest osobą empatyczną, wyrozumiałą i ciepłą. W pracy skoncentrowana na potrzebach i predyspozycjach wychowanków. W dużej mierze swoje inspiracje czerpie z otaczającego świata i zmieniających się pór roku. Prywatnie żona i matka dwójki dzieci. W wolnym czasie lubi przeczytać dobry kryminał.

Wychowawca  Niepublicznej Terapeutycznej Szkole Przysposabiającej do Pracy „Prolog”. Niskiego wzrostu, waga piórkowa lecz serce wielkie pomóc gotowe. Zaraża śmiechem, humorem bawi, a kiedy trzeba w kącie postawi. Lecz mimo takiej niskiej postury, nie da się zagnać do mysiej dziury. Otwarcie broni pomysłów, racji, zawsze jest chętna do negocjacji. Młodzież z nią chętnie na hali ćwiczy i na zawodach też uczestniczy. Gdy po ćwiczeniach są puste brzuchy, chętnie rozdaje dzieciom fartuchy i wspólnie robią takie jedzonko, że aż nad „Bajką” jaśnieje słonko. Wulkan energii – ktoś o niej powie, klub założyła co „GROM” się zowie, w myśl powiedzenia „Że sport to zdrowie”. Marzą się jej ciekawe podróże, kocha zwierzęta małe i duże. Jesienią  u niej mieszkanko dostał, bezdomny kotek zwany Filosław.

Niezwykle cichy i sympatyczny oligofrenopedagog, którego motto życiowe brzmi: „Celem nie jest bycie lepszym od kogoś innego, lecz bycie lepszym od tego, kim samemu było się wcześniej”. Od września 2018 stawia swoje pierwsze kroki w Bajce, z którą, jak sama mówi, związała się emocjonalnie. Pracę tutaj traktuje jako wyzwanie, możliwość samorealizacji i pewnego rodzaju misję.

Ta dziewczyna to Milena, Milka, Mila lub Milusia. Kocha ludzi, uwielbia z nimi rozmawiać, przyjaciele czasami traktują ją jako psychoterapeutkę. Zwierzają się jej, przychodzą po poradę, a ona stara się jak może i czasami zdarza się, że im pomoże. Milka bardzo lubi pracować z dziećmi, niezależnie od ich sprawności; fascynują ją swoją tajemniczością, rozbrajają szczerością, wyzwalają w niej pokłady energii do działania i napełniają radością. Milusia na zajęcia przyjeżdża z wielkimi torbami, pojemnikami a czasem i ze zwierzętami. Rubciorubcio, Pluto i Morelka to jej radość wielka. Mila radości ma bardzo wiele: rodzina, chłopak, zespół i przyjaciele. Lubi przejechać się do miasta lub nad jezioro wieczorową porą. Motocykl i samochód, choć wcale nie nowe to są jej możliwości transportowe. A czasami dla ochłody żegluje w pokoju i bezpieczeństwie przez najbardziej burzliwe wody, mówiąc: „Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia” (Flp 4.13).

Nauczyciel wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej, koordynator Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka, oligofrenopedagog jak z bajki. Ciepła, pogodna i bardzo cierpliwa, ale gdy trzeba to konsekwentna i stanowcza, dzięki temu skuteczna w swoich działaniach. Pod opieką ma grupę przedszkolną, w której czuje się jak „ryba w wodzie”. Podejmuje coraz to nowe wyzwania w poszukiwaniu najlepszych rozwiązań. W pracy wykorzystuje Metodę Ruchu Rozwijającego W. Sherborne oraz metodę M.Ch. Knill’ów. Prywatnie uwielbia podróże oraz Kubusia Puchatka.

Terapeuta: magister fizjoterapii oraz dyplomowany osteopata. Swoje wykształcenie zawodowe rozpoczynałem w Gdańsku na GUMed, kontynowałem w Warszawie na FICO-MUM i wcale nie jest powiedziane, że ją zakończyłem, gdyż to dla mnie to proces ciągły i niekończący się…
Obecnie realizuję się zawodowo, praktykując od kilku lat własną działalność w na terenie Suwałk, a od ponad roku prowadząc indywidualny gabinet fizjoterapii i osteopatii, aby móc jak najpełniej pomagać pacjentom w zróżnicowanym przedziale wiekowym – od najmłodszych po najstarszych – w powrocie do pełni sprawności i zdrowia.
Prywatnie? Jestem spełnionym mężem i ojcem, a wolny czas oprócz poświęcania rodzinie staram się spędzać aktywnie na sali treningowej lub „w plenerze”, chyba że akurat „przemęczony” oddam się w chili relaksu dobrej książce/filmowi/muzyce.

Zespół „Bajki” pragnę wesprzeć swoją teoretyczną i praktyczną wiedzą z dziedziny fizjoterapii i osteopatii, dostrzegając duże potrzeby podopiecznych placówki i możliwość bardzo dobrej współpracy wewnątrz szkoły, za co jestem bardzo wdzięczny!

Fizjoterapeutka, pedagog w zakresie pracy socjalno-wychowawczej z rewalidacją, a także oligofrenopedagog. Otwarta, uśmiechnięta i pogodna. Lubi stawiać sobie wyzwania, a jeszcze większą radość sprawia jej ich realizowanie. Uwielbia podróże te „małe” i te „duże”.

Pedagog specjalny i oligofrenopedagog z zamiłowania. Swoją ścieżkę zawodową wybrała już w gimnazjum i konsekwentnie ją realizowała. W pracy z dziećmi wykazuje się nieprzeciętną kreatywnością, energią i zaangażowaniem. Zafascynowana ocenianiem kształtującym jako nowatorskim podejściem do procesu uczenia się uczniów. Zorganizowana, uporządkowana, zawsze wzorowo przygotowana – na nią może liczyć każdy 😊

Jej pasją jest sport – uwielbia biegać, jeździć na rolkach, fitness. Wielka fanka i wierna kibicka drużyny siatkówki MKS Ślepsk Malow Suwałki.

Prywatnie spełniona żona i matka dwójki chłopców, którzy na co dzień „trenują” jej cierpliwość. W wolnych chwilach chwyta dobry kryminał.

 

„Naszym zadaniem jest przygotować dziecko do drogi, a nie drogę dla dziecka”…

A w bagaż pozytywnych doświadczeń spakować poczucie bezpieczeństwa, uznania, zaspokojoną potrzebę bycia zauważonym. To, co jest fundamentem mojej pracy psychoedukacyjnej oraz terapeutycznej z dzieckiem.

Z wykształcenia magister psychologii, zawodowo psycholog, z zamiłowania uczestniczka licznych kursów i szkoleń, zainteresowana psychologią twórczości i terapią funkcji poznawczych, prywatnie żona i mama, miłośniczka gotowania oraz podróży nad polskie morze.

Nauczycielka wychowania fizycznego, instruktora pływania oraz zajęć korekcyjno-ruchowych. W trakcie robienia studiów podyplomowych z integracji sensorycznej. Przez 12 lat tańczyła taniec współczesny/ jazz/ modern jazz. Zakochana w tańcu. Obecnie w tańcu ludowym. Jest jedną z tancerek ZPiT Suwalszczyzna. A jej nową zajawką stało się morsowanie. Prywatnie- kocha poznawać nowe miejsca, podziwiać naturę i architekturę.  Szczęśliwa żona i mama 4 letniej córki. 

Z wykształcenia pedagog specjalny, absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej w Warszawie na kierunku oligofrenopedagogika.  Od zawsze bliska jest jej  potrzeba wspierania, dawania radości i pomocy każdemu dziecku.  Osoba cierpliwa, szczera z poczuciem humoru. Dbająca o wspaniałą atmosferę, szacunek i uśmiech drugiego człowieka. Miłośniczka zwierząt oraz wielka pasjonatka natury i zapachu lawendy. Prywatnie żona i mama dwojga dzieci.

Obecnie – neurologopeda. Wykształcenie:
– studia licencjackie na kierunku Pedagogika specjalna – oligofrenopedagogika (Uniwersytet Warmińsko – Mazurski w Olsztynie),
– studia magisterskie na kierunku Pedagogika – wczesna edukacja (Uniwersytet Warmińsko – Mazurski w Olsztynie),
– studia podyplomowe na kierunku Logopedia (Niepaństwowa Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Białymstoku),
– studia podyplomowe na kierunku Edukacja i wspomaganie osób z autyzmem i Zespołem Aspergera (Szczecińska Szkoła Wyższa Collegium Balticum),
– studia podyplomowe na kierunku Neurologopedia (Instytut Studiów Podyplomowych w Tychach).

Dodatkowo liczne kursy i szkolenia m.in. z zakresu logopedii i neurologopedii (elektrostymulacja, kinesiotaping w logopedii, terapia miofunkcjonalna, terapia karmienia, komunikacja alternatywna i wspomagająca (AAC) i wiele innych. Od 2022 jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Miofuncjonalnej.
Bycie neurologopedą to nie tylko praca, a przede wszystkim moja pasja. Tylko lubiąc swoją pracę, możemy skutecznie pomagać innym, co w moim przypadku sprawdza się w 100%.
Hobby: Uwielbiam spędzać czas nad wodą, tam ładuję swoje akumulatory. Kocham podziwiać niebo oraz zachody słońca i je uwieczniać na fotografiach. Ponadto w wolnych chwilach czytam książki i oglądam filmy. Interesuję się również kulturą innych państw. Ogromna wartość w moim życiu stanowi rodzina.

Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie na kierunku Pedagogiki Specjalnej ze specjalizacją edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną, opiekuńczo wychowawczą oraz terapią pedagogiczną. Ukończyła Studia podyplomowe na kierunku oligofrenopedagogika – edukacja i wspomagania osób z autyzmem i zespołem Aspergera.  Lubi wyzwania, chętnie zdobywa nowe doświadczenia, stale podnosi swoje kwalifikacje i umiejętności uczęszczając na liczne szkolenia, kursy i warsztaty: instruktor rytmiki,  trening umiejętności społecznych, uczestniczka warsztatów wprowadzenia do alternatywnych i wspomagających metod porozumiewania się (AAC) i wiele innych.

 Prywatnie mama dwóch córek, lubiąca aktywny wypoczynek i chwile przy muzyce
oraz książce.

 

Nauczyciel muzyki, koordynator zespołu muzycznego. Nie widać, a słychać – to chyba jej najlepsza definicja. Filigranowa postura, ale wielkie serce. Zaszczepia w uczniach miłość do muzyki, wspólnie z nimi gra i śpiewa, a oni tańczą jak im zagra. Od malucha do juniora.
Potrafi oprawić muzyką każdą szkolną akademię.

Ukończyłam studia w Akademii Rolniczo- Technicznej w Olsztynie na kierunku Ochrony Środowiska i Rybactwa Śródlądowego. Aby móc pracować z dziećmi w szkole, swoje wykształcenie uzupełniałam na studiach  podyplomowych z przyrody, biologii i chemii.

Praca z dziećmi jest moją pasją, ale poza byciem nauczycielką, jestem również szczęśliwą żoną i mamą trójki wspaniałych dzieci. W wolnym czasie uwielbiam zatopić się w ciepłych ramionach dobrej książki. Oprócz tego odprężam się na spacerach z mężem i spotkaniach z przyjaciółmi.

Magister Psychopedagogiki.  Oligofrenopedagog. Nauczyciel Edukacji Nauczania Zintegrowanego z Wychowaniem Przedszkolnym. Terapeuta Diagnozy i Terapii Pedagogicznej. Trener  z zakresu Treningu Umiejętności Społecznych z młodzieżą i dziećmi w wieku przedszkolnym.
Ukończyła liczne formy doskonalenia zawodowego m.in.:  Studia Podyplomowe Diagnoza i Terapia Pedagogiczna, Studia Podyplomowe Oligofrenopedagogika-Edukacja i wspomaganie osób z autyzmem i Zespołem Aspergera, ,,Zajęcia grupowe dla dzieci i młodzieży z zaburzeniami ze spektrum autyzmu’’,  ,,Makaton’’ I s , ,,Modelu wykorzystania AAC w praktyce edukacyjnej szkół oraz rodzin dzieci ze złożonymi potrzebami komunikacji’’  II s. ,,Komunikacja alternatywna i wspomagająca AAC z wykorzystaniem programu Boardmaker and Speaking Dynamically Pro w terapii osób z trudnościami w porozumiewaniu się’’ I, II s., ,, Metodą Dobrego Startu I s. ,,Kurs Ruchu Rozwijającego bazujący na pracy Weroniki Sherborne,,  Instruktor rytmiki,  ,,Dysleksja i Ryzyko powstania’’,  ,,Zachowania Trudne u dzieci,  Szkolenie Efektywnej komunikacji i współpracy z rodzicami uczniów’’, ,,Budowanie koalicji na rzecz rozwoju dzieci  – współpraca i komunikacja z rodzicami’’.
W pracy otwarta na potrzeby dziecka i podążająca krok za nim, wykorzystuję swoją kreatywność co pozwala jej na niestandardowe prowadzenie zajęć z dziećmi. Prywatnie miłośniczka kotów i dobrej książki.

Choć niewiele centymetrów wzrostu ma, ta dziewczyna zawsze ze wszystkim radę da.  Nie sposób nie zauważyć jej loków na głowie, chętnie opowiada innym ludziom o sobie. Dobry kontakt z dziećmi utrzymuje i swoim wielkim sercem każdego obdaruje. 
Pełnoetatowa mama Oliwii i Hannah banana. 
Językiem angielskim sprawnie operuje i chętnie się różnych prac podejmuje. To, że jest miłośniczką chilli, to nie znaczy, że nie można na nią liczyć w każdej chwili. Swoje miejsce znajdzie wszędzie, czy w stolarni, czy w urzędzie. Na szkolnej działce chętnie pracuje i wszystkie grządki sprawnie podkopuje. 
Prolog, to miejsce dla niej właściwe, a tam się dzieją rzeczy niemożliwe 🙂 
Jako kelnerka w kawiarni pracuje i pyszną kawę także przygotowuje. 
Ze swoim pieskiem (Dziunią) kilometry pokonuje i na swoim zegarku kroki odczytuje. 
Ta dziewczyna dużo empatii w sobie ma i ze wszystkimi do jednej bramki gra.

Z wykształcenia fizjoterapeuta z ukończoną specjalizacją masażu rehabilitacyjnego oraz protetyki słuchu. Wkrótce (w kwietniu bieżącego roku) oligofrenopedagog z terapią autyzmu. W trakcie dodatkowo studia uzupełniające II stopnia z fizjoterapii, rehabilitacji niepełnosprawnych. Motto, którym kieruję się każdego dnia: „Tyle jesteś wart ile możesz dać drugiemu człowiekowi”.

Wychowawca grupy przedszkolnej. W kontaktach z najmłodszymi opiera się na zbudowaniu pełnej zaufania atmosfery i poczuciu bezpieczeństwa. Praca z dziećmi sprawia jej niesamowitą radość. Każdego dnia wchodzi w ich niezwykły świat. Jest osobą uśmiechniętą, empatyczną i odpowiedzialną. W wolnych chwilach lubi spacery, dobry film i pływanie. Prywatnie żona i matka dwóch synów.

Wicedyrektor, nauczyciel języka polskiego, oligofrenopedagog, terapeuta treningu umiejętności społecznych, kwalifikacje w zakresie pracy z osobami z autyzmem i Zespołem Aspergera. Od 6 lat nieustannie wspiera uczniów w zdobywaniu wiedzy na temat życia, świata i języka polskiego. Wciąż się dokształca i podnosi kwalifikacje, by każda jej lekcja była nieszablonowa i pełna TIKów. Nie boi się wyzwań,  z zapałem godnym podziwu wprowadza innowacje w szkole. Służy radą, wsparciem i dobrym słowem zarówno uczniom, rodzicom jak i nauczycielom. Z pasją  prowadzi szkolenia, organizuje wydarzenia i wyjazdy szkolne.  Uwielbia czytać, jeździć rowerem, spotykać się z przyjaciółmi. Jest wspaniałym empatycznym wychowawcą, który wierzy w ludzi.

Bardzo leży mu na sercu zdrowie naszej wspólnej matki Gai.  Lubi jeść zieleninę,  jazdę  rowerem i siedzenie w pozycji lotosu.  Buddyjski spokój przenosi na grunt szkolny. Uwielbia kreatywne spędzanie czasu. Jest pomysłodawcą wielu gier planszowych, które wykonuje wspólnie ze swoimi wychowankami. Jego ideałem nauczyciela jest John Keating  (Robin Williams) z filmu ,,Stowarzyszenie Umarłych Poetów”.

Wesoła, żywiołowa oligofrenopedagog, absolwentka pedagogiki opiekuńczo- wychowawczej. Wprowadzająca z zapałem OK zeszyt i ocenianie kształtujące – lider Całościowego Rozwoju Szkoły. Uważa, że uczeń sie uczy tylko od nauczyciela którego lubi, dlatego tak bardzo liczy się atmosfera, która jest w klasie. Ciekawi ją sposób postrzegania świata przez uczniów.
Stawia 3x na S…..Samodzielność, Sprawczość, Samoświadomość.
Prywatnie mama dwójki dzieci. Lubi jazdę rowerem, słuchać Męskiego Grania, długie rozmowy z przyjaciółmi i dobry film.

„Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz, jeśli nie wie – wytłumacz, jeśli nie może – pomóż.” 
Janusz Korczak 

Urodzona w Kole suwalczanka. Z wykształcenia pedagog o specjalności pedagogika opiekuńczo-wychowawcza oraz rewalidacja. Ukończyła studia podyplomowe o kierunku edukacja elementarna. Obecnie nauczyciel wychowania przedszkolnego. Całe swoje życie zawodowe poświęciła na pracę z dziećmi i młodzieżą. Jej pasja to taniec i śpiew. Lubi bawić się modą, aranżować wnętrza oraz jazdę na rowerze. Kocha psy. Lubi spędzać czas wolny z przyjaciółmi, choć za wiele go nie posiada. Prywatnie szczęśliwa żona. 

Magister pedagogiki wczesnoszkolnej z wychowaniem przedszkolnym.
W trakcie studiów podyplomowych z Oligofrenopedagogiki oraz Edukacji i terapii osób ze spektrum autyzmu z elementami integracji sensorycznej. 

Kierująca się paradygmatem wychowawczym Jaspera Juula w relacjach z dziećmi –
„Dzieci potrzebują wiatru w żagle…. A to znaczy: towarzyszenia im z miłością.” J.J. 

Prywatnie mama dwójki dzieci, w nocy zapatrzona w gwieździste niebo,
za dnia szukająca skarbów pod stopami.

Wicedyrektor Niepublicznej Terapeutycznej Szkoły Podstawowej „Bajka”, terapeuta Integracji Sensorycznej.

Zawodowo: terapeutka integracji sensorycznej, pasjonatka pracy z dziećmi i młodzieżą ze spektrum autyzmu, od niedawna wicedyrektor szkoły „Bajka” Wiecznie ucząca się, poszukująca, zafascynowana ludźmi.
Prywatnie: mama dwójki wspaniałych chłopaków, przy których ćwiczy stale i na nowo liczenie „do trzech…”.  Społeczniczka – duchem i sercem, instruktor ZHP – komendantka szczepu „Burza”. Uwielbia pracę z młodymi ludźmi, którzy tak jak ona chcą się rozwijać, poszerzać horyzonty, z pasją podchodzą do życia, uwielbiają wędrówki, przygody, wieczorne ogniska z gitarą. Pasjonatka koni, „bezglutenowiec” – z konieczności. Najbardziej ceni życie z pasją. Lubi ludzi, piękno przyrody, książki, muzykę i aktywne podróżowanie.

Absolwentka studiów magisterskich na kierunku Pedagogika Resocjalizacyjna na Uniwersytecie w Białymstoku, a także studiów licencjackich z zakresu Rewalidacji i Pracy Socjalnej. Dodatkowo ukończone studium medyczne na kierunku Technik Masażysta. Stale dokształca się na warsztatach metodycznych. 
       Pedagog z charyzmą. Kocha i szanuje dzieci. ,, Praca i duma z tego co się robi jest źródłem szczęścia i powinna nim być (Mahatma Gandhi).” Powyższy tekst idealnie odzwierciedla stosunek do wykonywanej przez nią pracy. W kontaktach z dziećmi stara się wykazywać empatią – dostrzegać, rozumieć i właściwie reagować na emocje swych małych podopiecznych. Uważa, że każdy jest wyjątkowy i niepowtarzalny, a niezwykły potencjał rozwojowy można wydobyć poprzez cierpliwe wsłuchiwanie się w aktualne potrzeby dziecka. 
        Jest osobą o pogodnym usposobieniu, szybko nawiązuje kontakty z ludźmi, ponad wszystko ceni sobie szczerość. Prywatnie szczęśliwa i spełniona mama. Czas wolny najchętniej spędza z dziećmi, lubi spacery i podróże te małe i te duże. Kocha włoskie kino, muzykę i język. Uwielbia jeździć na rowerze.
Interesuje się również tematyką związaną z aranżacją wnętrz.
 

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. W „Bajce”  zajmuje się prowadzeniem różnego rodzaju zajęć ruchowych, od lekcji wychowania fizycznego do indywidualnych zajęć z gimnastyki korekcyjnej. Aktywność fizyczna to jej drugie JA 🙂 Uwielbia pływać, jeździć rowerem i na rolkach, biegać, grać w tenisa i kręcić hula hop. Jej pasją są podróże. Każdą wolą chwile stara się spędzać aktywnie odkrywając nowe miejsca. Lubi gotować, szczególnie różnego rodzaju słodkości. Czekolada i lody to coś czego NIGDY nie odmawia. Prywatnie szczęśliwa żona i mama.

 

Kuba (nie Jakub) Ostrowski z wykształcenia informatyk z zamiłowania matematyk, swój szkolny czas dzieli pomiędzy pracę z uczniami nad zawiłościami informatyki, a gaszeniem pożarów technicznych.

Prywatnie członek siatkarskiego Klubu Kibica, zagorzały fan FC Barcelona, miłość do ciężkiej muzyki przekłada na coroczne wizyty na Przystanku Woodstock.

Pedagog z ogromnymi pokładami energii i dużą dawką optymizmu. Ukończyła studia pedagogiczno-opiekuńcze na Uniwersytecie Pedagogiki i Psychologii w Białymstoku. Uwielbia pracę z drugim człowiekiem. Inspiruje ją to do działania i motywuje by szukać jak najlepszego sposobu pomocy. Zafascynowana pracą z dziećmi ze spektrum autyzmu rozpoczęła studia podyplomowe na PWSZ w Suwałkach o kierunku „Autyzm-edukacja i wspomaganie osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu”. Lubi dobra książkę.

Jest wychowawcą klas III c i VI c. Ukończyła studia psychologiczne w Wilnie i dalej kształci się w Warszawie. Lubi sport, morsowanie i inne wyzwania, ale też czekoladę przy Netflixie.
Jej siła to rodzina i bliscy.
Karola odnajduje się wśród dzieci, niezależnie od ich sprawności, dlatego znalazła się w Bajce.

  

Oligofrenopedagog z  kilkunastoletnim stażem. W życiu ceni sobie prostolinijność.
Lubi przebywać z ludźmi, ale czasem potrzebuje samotności.
Relaksuje ją przebywanie na łonie natury, prace w ogrodzie.
Ostatnio fascynuje się fitoterapią oraz tzw. dziką kuchnią. 
Prywatnie żona i mama trzech synów. 

Przyszły magister Psychopedagogiki (lipiec). Nauczyciel Edukacji Wczesnoszkolnej z Nauczaniem Przedszkolnym. Kieruje się zasadą – „Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż” (J.Korczak) 

Znajomi mówią o niej – Wieczna optymistka patrząca na świat przez różowe okulary, cierpiąca na nadmiar energii. Lubi kontakt z ludźmi, jest otwarta na świat i wierzy, że każdy ma w sobie potencjał by być dobrym.
Praca z dziećmi od zawsze była spełnieniem jej marzeń. Lubi zdobywać potrzebną wiedzę, aby jak najlepiej móc się realizować, wspierać i motywować uczniów do zdobywania nowych umiejętności. 

Prywatnie: żona i matka syna i córki. Społeczniczka – Od 2019r czynny wolontariusz w Fundacji Mam Marzenie na terenie Suwałk i bliskich okolic. 

Jestem neurologopedą.
Ukończyłam studia licencjackie na kierunku pedagogika w zakresie pracy socjalnowychowawczej z rewalidacją w Wyższej Szkole Suwalsko-Mazurskiej w Suwałkach. Uzyskałam tytuł magistra na kierunku pedagogika w specjalności pedagogika resocjalizacyjna na Uniwersytecie w Białymstoku. Tytuł logopedy uzyskałam z wynikiem bardzo dobrym po ukończeniu studiów podyplomowych w Niepaństwowej Wyższej Szkole Pedagogicznej w Białymstoku. Chcąc nadal podnosić swoje kwalifikacje ukończyłam kolejne studia
podyplomowe w zakresie oligofrenopedagogiki- wsparcie i integracja osób z innymi niepełnosprawnościami oraz edukację i wspomaganie osób z autyzmem i Zespołem Aspergera w Szczecińskiej Szkole Wyższej Collegium Balticum. Mogę z wielką radością pochwalić się również studiami podyplomowymi z neurologopedii, które ukończyłam w tym roku z wynikiem bardzo dobrym w Instytucie Studiów Podyplomowych w Tychach. Wciąż doszkalam się na licznych kursach i szkoleniach specjalistycznych, na przykład z elektrostymulacji. Bardzo interesuje mnie terapia kompleksu ustno-twarzowego, terapia
dzieci z niedokształceniem mowy o typie afazji motorycznej, terapia Opóźnionego Rozwoju Mowy, terapia dzieci ze spectrum autyzmu, komunikacja alternatywna i wspomagająca AAC. Zawód , który wykonuję daje mi wiele radości i satysfakcji. Uwielbiam przekazywać zdobytą wiedzę. Wychodzę z założenia, że dzieci traktować należy tak, jakbyśmy chcieli, żeby były traktowane nasze. Doceniam to, co mam i jak żyję. Każdego dnia jestem wdzięczna za wspaniałą rodzinę. Moja córka Aleksandra jest dla mnie największym szczęściem a ja przy niej najbardziej dumną mamą świata. Uważam, że ogromnym skarbem, jaki dostajemy od
życia jest miłość. Możliwość kochania drugiej osoby, jak i bycia kochanym jest wielkim wyróżnieniem. Moim ulubionym sposobem na odpoczynek jest ostatnio ogień w kominku, kocyk, ciekawa książka oraz muzyka smooth jazzowa w najlepszym wydaniu.

Ukończyła AWF w Białej Podlaskiej, jest w trakcie robienia studiów podyplomowych z oligofrenopedagogiki.  

Dumna założycielka szkoły pływania i nurkowania ”REMIK DIVERS”.
Poza tym nie będę się rozwodzić i opiszę trzema słowami: komunikatywna, uśmiechnięta i odważna. 
Wolny czas lubi spędzać aktywnie z rodzinką lub z książką pod kocykiem.
😉 

Pedagog ze specjalnością pedagogika opiekuńczowychowawcza, oligofrenopedagog, nauczyciel wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego, fizjoterapeuta,  terapeuta integracji sensorycznej. Posiada również kwalifikacje do prowadzenia zajęć metodą Weroniki Sherborne i rytmiki.

Praca z dziećmi daje jej nie tylko ogromną  satysfakcję, ale też motywację do działania oraz nieocenioną radość. Jest osobą empatyczną i otwartą, o pozytywnym nastawieniu do ludzi i świata. Uwielbia zwiedzać ciekawe miejsca, czytać książki i jeździć na rowerze.

Jestem pedagogiem specjalnym i logopedą. Ukończyłam studia licencjackie z zakresu logopedii ogólnej i klinicznej na Uniwersytecie Warszawskim. Tytuł magistra pedagogiki specjalnej i logopedy uzyskałam w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. 
Jestem certyfikowanym terapeutą ręki.
Uzyskałam również certyfikat biegłości językowej B2 z języka angielskiego. 
Ukończyłam szkolenia z zakresu profilaktyki logopedycznej, terapii wad wymowy, terapii logopedycznej dzieci ze spektrum autyzmu oraz terapii karmienia. 
Czas wolny lubię spędzać z rodziną na świeżym powietrzu, spacerując.
Dodatkowo uwielbiam czytać i pisać książki.

Absolwentka pedagogiki opiekuńczo – wychowawczej.
Już od dzieciństwa marzyła o pracy nauczyciela.
W pracy z dziećmi stawia na otwartość, szczerość i naturalność.
Uwielbia rozwijać w dzieciach pasje i mocne strony.
W wolnych chwilach uwielbia podróżować.
Interesuje się kinematografią i historią, nie odmówi sobie również chwili z dobrą książką.
 

Jestem nauczycielem edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej a także nauczycielem edukacji dla bezpieczeństwa. Do Bajki trafiłam przypadkiem i po krótkich przerwach (na macierzyństwo) zostałam do dnia dzisiejszego. Wytrwale dążyłam do celu bo już od najmłodszych lat chciałam zostać nauczycielem. Odbyłam liczne szkolenia i kursy aby profesjonalnie podchodzić do swojej pracy (Metoda Dobrego Startu, Terapia ręki, Metoda Ruchu Rozwijającego W. Sherborne i wiele innych).
Obserwowanie rozwijających się dzieci, ich drobnych – często milowych sukcesów napędza mnie do jeszcze większego angażowania się w mojej pracy. Staram się, aby każde dziecko czuło się w szkole prawie jak u siebie w domu.
Prywatnie miłośniczka domowego zacisza i książek o tematyce wojennej.

Kochająca literaturę, zagłębiająca temat parazytologii i biohackingu.
„Mistrz i Małgorzata” jako powieść życia.
Minimalizm, Metallica oraz twórczość Rafała Wojaczka to moje drugie imię. Kolor czarny.
W pracy z dziećmi patrzę sercem i kieruję się intuicją. Wierzę, że przyjacielem każdego dziecka jest uważność dorosłego oraz kontakt z naturą.  Uczestnik szkoleń certyfikowanych, tj. TUS, terapia ręki i stopy I i II stopnia, Metoda Ruchu Weronika Sherborne, Joga jako innowacyjne narzędzie pedagogiczne, Jolly Phonics- nauka języka angielskiego metodą fonetyczna.
 
Studentka pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej. 

Nauczyciel w klasie 4-5, terapeuta TUS, studiuje pedagogikę specjalną.
Mama dwóch córek, która uwielbia wyzwania.
Morsuje,
saunuje, a w wolnym czasie czyta i podróżuje.
Wspiera najstarszych uczniów w wejściu w dorosłość działając w Kawiar
ence Artystycznej.
 

Terapeuta Integracji Sensorycznej.
Roztańczona fizjoterapeutka, ciągle rozwijająca się i poszukująca nowych sposobów pracy z podopiecznymi. Pasjonuje ją praca z dziećmi zarówno z niepełnosprawnością ruchową jak i intelektualną. Każdy, nawet najmniejszy sukces w terapii, jest stymulatorem do dalszej pracy i rozwoju. Jej zdyscyplinowanie współgra z ulubionym sportem – judo. Marzy o tym, by kiedyś wrócić na matę.

Nauczyciel, , mgr fizjoterapii. Lubię śpiewać, tańczyć, czasami pogrywam sobie na gitarze. Zainteresowania to sport, muzyka.

Najwyższy nauczyciel w szkole. James Bond religii – zawsze elegancki i szarmancki, często w towarzystwie kobiet (wolontariuszki z ZDZ w Suwałkach). Zawsze spokojny i opanowany, przybliża uczniom wiedzę o Bogu w dostępny dla nich sposób.

 

Absolwentka studiów pedagogicznych  o specjalizacjach: pedagogika opiekuńczo-wychowawcza oraz praca socjalna z resocjalizacją. Ukończyłam również studia podyplomowe w zakresie edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Wybór mojej drogi zawodowej jest efektem wieloletnich poszukiwań jak umiejętnie połączyć zawód z pasją. Praca z dziećmi daje mi ogromną satysfakcję i codziennie przynosi nowe doświadczenia. W pracy dążę do bycia nauczycielem twórczym i kreatywnym, który dzięki pomysłom wywołuje uśmiech na twarzy dziecka. W wolnych chwilach  cenię sobie aktywny wypoczynek, dobrą książkę oraz ciężkie brzmienia muzyczne.

Pomysłodawczyni i założycielka „Bajki”, prezes Podlaskiego Stowarzyszenia Terapeutów. Logopeda od zawsze. Potrafi „wyprostować” najbardziej oporne języki. Broni praw wszystkich dzieci, ale kiedy trzeba umie stanowczo postawić do pionu. Efemeryczna aktorka, na co dzień twardo stąpająca po ziemi. Kocha psy, zaczytuje się w dobrej książce, zwolenniczka zdrowego odżywiania. Prywatnie uwielbia podróżować w najdalsze zakątki świata.

Nauczyciel – wychowawca grupy przedszkolnej. Ukończyłam filologię polską ze specjalnością nauczycielską i kulturoznawczą. Swoje kwalifikacje rozwijałam kończąc studia podyplomowe z edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, a także oligofrenopedagogiki i edukacji dzieci z autyzmem. Próbując dotrzeć do swojego potencjału uczestniczyłam w wielu kursach, m.in. metody ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne oraz instruktora rytmiki. Wybór mojej drogi zawodowej jest efektem wieloletnich poszukiwań umiejętnego połączenia zawodu z pasją. Praca z dziećmi sprawia mi ogromną satysfakcję i każdego dnia przynosi nowe doświadczenie. W pracy z dziećmi zależy mi na tym, by poznawały świat przez działanie i doświadczanie, aby podejmowały próby, popełniały błędy, a dzięki otrzymywanemu wsparciu i odrobinie zachęty nie zniechęcały się, a próbowały dalej.
Jestem osobą ambitną, pełną energii, radosną. Lubię aktywnie spędzać czas podczas wycieczek pieszych lub rowerowych. Czasem zatracam się w dobrej książce lub z szydełkiem w ręku.

Przewiń na górę

Nie możesz kopiować zawartości tej strony

Skip to content