NTSP Bajka

Niepubliczna Terapeutyczna Szkoła Podstawowa Bajka w Suwałkach

1 października odbył się niezwykły koncert charytatywny na rzecz naszych dzieci z NTSP „Bajka” oraz NTSPdP „Prolog”. Organizatorami koncertu były: firma CAL prawdziwe drzwi, Podlaskie Stowarzyszenie Terapeutów przy wsparciu Suwalski Ośrodek Kultury. Honorowym patronatem nad wydarzeniem objął Czesław Renkiewicz, prezydent POGODNE SUWAŁKI, a patronatem medialnym było oczywiście Radio 5.

Nas scenie pojawiła się wybitna skrzypaczka Patrycja Piekutowska, która dotychczas koncertowała w 40 krajach świata na 5 kontynentach. Jak i również uznany aktor Mateusz Wróblewski i szalenie zdolni Filip Czapla oraz Radek Nowicki. Cały koncert i licytacje cudownie poprowadził Krzysztof Szubzda, dziennikarz, reżyser i satyryk oraz Sylwia Ciszewska, Dyrektor Zarządzająca firmą CAL prawdziwe drzwi, która jest pomysłodawczynią tego wydarzenia. Dla nas osobiście bardzo wyjątkowa osoba, wysoce zaangażowana społecznie i przy tym ogromnie inspirująca.

Celem tego wspaniałego koncertu było pozyskanie środków finansowych na stworzenie przestrzeni sportowo – rekreacyjnej, znajdującej się przy szkole przy ul. M. L. Paca 4 w Suwałkach, które ma być miejscem spotkań osób z niepełnosprawnością oraz lokalnej społeczności.

W trakcie koncertu odbyła się licytacja 5 prac dzieci, z których jedną sprzedano za 3,6 tys. złotych. Obraz „Zima” Piotra Szeligi wylicytowano za 5 tys. zł, obraz „Jezioro” Andrzeja Zujewicza podarowany przez Suwalski Ośrodek Kultury – za 4 000 zł. Sama płyta z autografem Patrycji Piekutowskiej znalazła nabywcę za 2 tys. złotych. Po za tym wylicytowano również za wspaniałe kwoty obrazy spod pędzla Haliny Mackiewicz oraz Iwony Morawskiej, koszulkę z autografami piłkarzy drużyny MKS Ślepsk Malow Suwałki, kolację z Mateuszem Wróblewskim i wyjątkową statuetkę „Włócznia Jaćwingów”, którą 13 sierpnia 2021 otrzymała firma CAL prawdziwe drzwi.

Zebrano rekordową kwotę 65 407 zł – najwyższą z wszystkich dotychczasowych koncertów z cyklu „CALa pomoc dla Bajki”. Za co dozgonnie jesteśmy wdzięczni.

 

"Pomoc firmy CAL prawdziwe drzwi jest wsparciem kilkuwymiarowym: przede wszystkim finansowym, ale też świadomościowym. Zależy nam na tym, aby zrozumienie różnorodności autyzmu, a także potrzeb osób z niepełnosprawnościami było jak największe. Każdego dnia wyjątkowy zespół nauczycieli, terapeutów i osób zaangażowanych w pracę w Bajce i Prologu sprawia, że naszym dzieciom żyje się lepiej. Akcje takie jak Koncert „CALa pomoc dla Bajki” dodają nam energii i wiary, że robimy dobre i bardzo potrzebne rzeczy."
Urszula Duda
Dyrektor „Bajki”
Nadal potrzebujemy jeszcze ponad 140 tys. złotych, dlatego jeśli masz ochotę nas wesprzeć to możesz wziąć udział w trwających nadal aukcjach na
Allegro Charytatywni: https://allegro.pl/…/podlaskie-stowarzyszenie-terapeutow.
Można również wylicytować zdigitalizowaną pracę Tosi: bit.ly/TosiaNFT
– każdorazowo 30 proc. ceny odsprzedaży będzie trafiać do wirtualnego portfela dzieciaków.

Zdjęcia: Suwalski Ośrodek Kultury, fot. Kamil Daniel Jutkiewicz

Koncert „CALa pomoc dla Bajki”
Przewiń na górę

Nie możesz kopiować zawartości tej strony

Skip to content