VIII Konferencja "Spektrum potrzeb"
Serdecznie zapraszamy na niezwykłą konferencję.
W sobotę, 27 kwietnia, od 8:00 do 19:00,
w Parku Naukowo – Technologicznym Polska – Wschód sp. z o.o.
przy ul. Innowacyjnej 1,
będziemy rozmawiać z wybitnymi specjalistami.
Poruszymy następujące tematy:
-
Informacji o diagnozie
-
Dojrzewania i seksualności
-
Trudnych zachowań
-
Potrzeb rodziny
-
Komunikacji alternatywnej
-
Rodzeństwa osób w spektrum
-
Różnych formach terapii.
Zaproszeni prelegenci to ludzie z ogromną wiedzą i pasją, uznani w Polsce specjaliści. Ich wkład w poszerzanie wiedzy i świadomości na temat spektrum jest nieoceniony. Każdy z nich podzieli się swoim doświadczeniem, a na warsztatach odpowie na nurtujące Państwa pytania. Gościem specjalnym konferencji będzie Jan Gawroński, społeczny zastępca Rzecznika Praw Dziecka, samorzecznik, znany m.in z działań w Fundacji Autism Team.
NASI PRELEGENCI
Doświadczona psychiatra, certyfikowany psychoterapeuta, międzynarodowy trener Transkulturowej Psychoterapii Pozytywnej (WAPP) oraz superwizor. Od 2011 roku związana z Polskim Stowarzyszeniem Rozwoju Psychoterapii, gdzie prowadzi akredytowane szkolenia. Jest również członkiem zarządu World Association for Positive and TransculturalPsychotherapy.
Dyrektor Leszczyńskiego Centrum Psychoterapii Pozytywnej.
Dyrektor Medyczny Poradni Zdrowia Psychicznego Dorośli Młodzież Dzieci w Lesznie.
Kierownik Oddziału Psychiatrycznego Rehabilitacyjnego Dziennego dla Dzieci i Młodzieży w Lesznie.
Kierownik Sekcji Psychiatrycznej Institutum Investigationis Scovorodianum przy Autism Team.
Współzałożycielka leszczyńskiej filii Fundacji Prodeste.
Pedagog specjalny, doktor nauk społecznych w zakresie pedagogiki. Prezes zarządu Fundacji Prodeste od 2013 r. Autorka książek „Nie jestem kosmitą. Mam zespół Aspergera”, „Człowiek w spektrum autyzmu. Podręcznik pedagogiki empatycznej” oraz „Jarzmo. Spektrum przemocy”. Ukończyła Uniwersytet Adama Mickiewicza na kierunku Pedagogika Specjalna w Poznaniu oraz studia doktoranckie na wydziale Historyczno – Pedagogicznym w Opolu. W Fundacji pełni funkcję prezesa zarządu. Prowadzi konsultacje dla rodzin dzieci w spektrum oraz nastolatków i dorosłych w spektrum. Superwizuje specjalistów pracujących z osobami w spektrum – indywidualnie i w placówkach edukacyjnych. Szkoli, wykłada, prowadzi warsztaty. Jest konsultantką Transkulturowej Psychoterapii Pozytywnej w trakcie kursu Master dla psychoterapeutów. Publikuje – nie tylko w czasopismach specjalistycznych. Jest autorką wielu artykułów o tematyce społecznej w popularnych magazynach. Swoje przemyślenia zapisuje także na blogu HackingSociety. Prywatnie – pisze wiersze, grywa w brydża, wychowuje troje dzieci.
Pedagożka specjalna i edukatorka seksualna, doktor nauk humanistycznych, psychoterapeutka CBT w procesie szkolenia, członkini Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego – Przewodnicząca Zespołu ds. Seksualności Osób z Niepełnosprawnością. Wykładowczyni na Podyplomowym Studium Wychowania Seksualnego Wydziału Pedagogicznego UW oraz na Podyplomowych Studiach „Seksuologia Kliniczna – Opiniowanie, Edukacja, Terapia” na UAM w Poznaniu. Autorka licznych publikacji, między innymi książek: Mam autyzm. Mam seksualność. I co dalej? Poradnik dla rodziców, terapeutów i nauczycieli, Jak edukować seksualnie osoby z niepełnosprawnością intelektualną? Poradnik dla specjalistów oraz Dojrzewanie. Miłość. Seks. Poradnik dla rodziców osób z niepełnosprawnością intelektualną.
Psycholog, superwizor, autor podręczników i artykułów dla specjalistów i nauczycieli, dyrektor Ośrodka Wspierania Kompetencji Nauczycielskich i Terapeutycznych “Strefa Dobrych Emocji”, prezes Stowarzyszenia Terapeutów Relacyjno-Rozwojowych.
Psycholog, trener, specjalista w: WSiP – Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, twórca bloga„Autyzm i życie z zespołem Aspergera”, wykładowca Uniwersytetu WSB Merito Gdańsk – wcześniej Wyższa Szkoła Bankowa.
Samorzecznik, nauczyciel, fotograf, konsultant Psychoterapii Pozytywnej, współpracuje z Fundacją „Prodeste” i Fundacją „ALEklasa”.