REKRUTACJA
NTSP Bajka jest placówką terapeutyczną. Rozpoczęcie terapii we wczesnym etapie dziecka stanowi dobrą podstawę dla późniejszych efektów. Im wcześniej uda się nam wiele osiągnąć, tym szybciej w przyszłości dziecko będzie mogło zacząć opanowywać złożone umiejętności. Staramy się maksymalnie efektywnie wykorzystać okres, w którym dziecko jest szczególnie podatne na terapię. Uczymy przez doświadczanie i realizowanie potrzeb dzieci, które są dla nas najważniejsze.
Stawiamy na samodzielność i samoświadomość.
Edukacja wówczas dzieje się sama…
Rekrutacja do przedszkola – FAQ
(najczęściej zadawane pytania)
Rodzice albo opiekunowie prawni dziecka. (Opiekun dziecka to osoba, której sąd powierzył sprawowanie opieki nad dzieckiem).
Do oddziału przedszkolnego uczęszczają dzieci, od początku roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 3 lata, do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 7 lat oraz objęte obowiązkiem rocznego przygotowania przedszkolnego.
W przypadku dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, mogą one uczęszczać do oddziału przedszkolnego w wieku powyżej 7 lat, jednak nie dłużej niż do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 9 lat.
W szczególnych przypadkach, do oddziału przedszkolnego mogą być przyjmowane dzieci od 2,5 roku życia.
- Diagnoza autyzmu lub zaburzeń ze spektrum autyzmu
- Orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane z uwagi na autyzm
- Karta zgłoszenia dziecka
Oferujemy bezpłatną edukację oraz terapię.
Dzieci mają możliwość korzystania z płatnych posiłków w stołówce szkolnej, w miarę możliwości organizacyjnych placówki.
Zapisy trwają cały rok, ale niestety ilość miejsc jest ograniczona. W przypadku zainteresowania naszą placówką, prosimy o kontakt.
Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka można zacząć bez oficjalnej diagnozy autyzmu. Nasza placówka realizuje również zajęcia z opinią o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka.
Zapraszamy do zakładki „Niezbędnik rodzica – jak uzyskać orzeczenie?” aby zapoznać się dokładnie z naszym poradnikiem jak krok po kroku uzyskać orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.